Новини

Депутати міськради підтримали резолюцію II Українського жіночого конгресу
19 грудня 2018, 14:25

 Депутати Харківської міської ради прийняли звернення до Верховної Ради України про підтримку резолюції II Українського жіночого конгресу.

 

 Як повідомила сьогодні, 19 грудня, на сесії міськради голова комісії з гуманітарних питань і керівник робочої групи з приєднання до Європейської хартії рівності Ольга Чічіна, Жіночий конгрес є однією з найвпливовіших подій не тільки у сфері гендерної політики, а й у сфері розвитку громадянського суспільства, яке ставить питання верховенства права і забезпечення рівних прав та можливостей на порядок денний в Україні.

 
«Гендерна рівність - це індикатор, який демонструє, наскільки розвинена держава. Одне з головних завдань органів місцевого самоврядування - це комплексний соціально-економічний розвиток громади та якісне надання послуг населенню. У цьому контексті гендерна політика є інструментом підвищення якості надання послуг з урахуванням потреб усіх соціальних груп і забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків впродовж усього життя в доступі до ресурсів і прийняття рішень. Головним показником впровадження гендерної політики в місті Харкові визнано створення громадянського суспільства з рівними правами і можливостями в усіх сферах життєдіяльності міста», - зазначила Ольга Чічіна.
 
Таким чином, міськрада підтримала резолюцію II Українського жіночого конгресу, а саме - пріоритетні напрямки рівних прав і можливостей на 2019 рік: сприяння розширенню участі жінок у політичному та економічному житті країни, забезпечення принципу гендерної рівності в секторі безпеки, оборони та правоохоронної діяльності, поширення принципів рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, забезпечення гендерно орієнтованого бюджетування.
 
Звернення депутатів міськради буде надіслане до парламенту, де в напрямку гендерної політики активно працює міжфракційне депутатське об'єднання «Рівні можливості».