Новини

У Харкові обмінялися досвідом співпраці влади і дипломатичних представництв
5 грудня 2018, 15:51

 I Міжнародна конференція «Особливості взаємодії іноземних і дипломатичних представництв з органами місцевого самоврядування: місцевий аспект» пройшла сьогодні, 5 грудня, у Харківській міській раді.

 

 У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування з різних міст України, Міністерства закордонних справ України, Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв, а також представники консульських установ, дипломатичних представництв, міжнародних організацій та ін.

 
З відкриттям конференції гостей привітав заступник Харківського міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв.
 
«Міжнародні контакти сьогодні відіграють важливу роль в житті наших міст. В першу чергу це ті контакти, які дозволяють жителям різних країн і міст краще пізнати і зрозуміти один одного і спільними зусиллями робити життя в наших містах більш стабільним, комфортним, безпечним. І ми вважаємо дуже важливо створити в Харкові платформу для постійного обміну думками та підведення підсумків спільної роботи не тільки з консульськими установами та іноземними представництвами, але і з іншими українськими містами», - зазначив Михайло Фатєєв.
 
Директор Департаменту міжнародного співробітництва Віктор Рудь нагадав гостям, що у Харкова - 33 міста-побратима в 22 країнах, з якими місто веде активну співпрацю в різних сферах діяльності.
 
«Робота з формування міжнародного іміджу - це робота цілої команди міської ради, і разом ми робимо важливу справу для Харкова і наших майбутніх поколінь. Наприклад, для того щоб у Харкова з'явилося 33 міста-партнера, ми працювали над цим фактично 18 років», - повідомив Віктор Рудь.
 
В ході конференції також зазначалось, що за останні роки збільшилася кількість й почесних консулів у місті Харкові: сьогодні їх 12. За словами директора Департаменту державного протоколу МЗС України Ольги Чубрикової, за цим показником Харків посідає одне з лідируючих міст в Україні.
 
«Думаю, що без перебільшення ми можемо назвати Харків одним із центрів міжнародної діяльності в Україні. І взаємодія, яку буде налагоджено між регіональною владою та дипломатичними представництвами завдяки проведенню цієї конференції, обов'язково дасть свої позитивні плоди найближчим часом», - підкреслила Ольга Чубрикова.
 
У свою чергу заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Юлія Згурська зазначила, що місто не зупиняється на досягнутих успіхах, а продовжує активно розвивати міжнародну співпрацю.
 
«У нас вже є плани на наступний рік. У сфері розвитку міжнародних відносин місто не перший рік працює на основі Програми зміцнення позитивного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Харкова, яка вже довела свою результативність. І найближчими роками ми плануємо розширити перелік іноземних міст-побратимів і партнерів Харкова», - додала Юлія Згурська.
 
Зазначимо, в рамках конференції представники почесних консульств і посольств у Харкові і інших містах України презентували проміжні підсумки своєї діяльності. Також учасники зустрічі обговорили актуальні питання і тенденції розвитку співробітництва між органами місцевого самоврядування, дипломатичними представництвами та міжнародними організаціями і обмінялися досвідом і досягненнями в сфері розвитку міжнародних відносин у своїх містах.
 
«Словаччина вже застосовує метод взаємодії дипломатичних консульств з бізнесом та місцевими органами влади. І Харків в цьому питанні робить важливий крок - він дуже своєчасний і дозволить залучати інвестиції та інвесторів як до Харкова, так і в регіони», - зазначив Почесний консул Республіки Словаччина в Одесі Михайло Музальов.
 
В рамках конференції сьогодні також відбулася презентація Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні.
 
Нагадаємо, що Харків є єдиним містом в Україні, який має повний комплект нагород Ради Європи - Диплом, Почесний Прапор, Таблицю Європи і Приз Європи, а Харківський міський голова Геннадій Кернес вже другу каденцію очолює Асоціацію міст-володарів Призу Європи.