Новини

У Харкові підготують пропозиції щодо вдосконалення надання адмінпослуг
22 листопада 2018, 13:43

 Регіональний форум з метою вдосконалення надання адміністративних послуг проходить сьогодні, 22 листопада, у готелі «Харків».

 Обговорення ведеться по шести блоках питань: реєстрація майнових прав та земельні питання; реєстрація юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій; реєстрація місця проживання; реєстрація актів цивільного стану; послуги міграційної служби; соціальні питання.

 
Як повідомила директор Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міськради Вікторія Китайгородська, проект реалізується в рамках шведсько-українського проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування і верховенство права в Україні». Форум проводить Всеукраїнська громадська організація «Асоціація центрів надання адміністративних послуг» за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. У ньому беруть участь представники органів місцевого самоврядування, центральних органів влади, експерти в цій галузі.
 
Мета форуму - зібрати думки фахівців-практиків на місцях і сформувати пропозиції для внесення змін до національного законодавства з метою удосконалення надання адміністративних послуг.
 
«Проведення таких заходів відіграє велику роль, оскільки ми обмінюємося досвідом, підвищуємо кваліфікацію та рівень підготовки наших співробітників. Крім цього, ми працюємо над формуванням нових сучасних стандартів обслуговування, які орієнтовані на інтереси територіальної громади міста, кожного окремого споживача», - зазначила Вікторія Китайгородська.
 
Регіональні форуми вже пройшли в Миколаєві, Запоріжжі, а після Харкова експерти вирушать до Львова. Директор Асоціації центрів надання адміністративних послуг Надія Старчевська зазначила, що існує проблема взаємодії між одержувачами адмінпослуг і ЦНАП, необхідно продовжити спрощувати процедури видачі послуг і скорочувати терміни їх надання та кількість документів.
 
«Також хочемо ввести послуги РАГС через центри адмінпослуг, але розуміємо, що РАГС зобов'язані мати електронні бази, для того щоб адміністратори мали до них доступ і могли брати необхідну інформацію. Для цього РАГС повинні ці реєстри вдосконалити, доповнити і дати нам можливість доступу до них. Не всі такі, як Регіональний центр послуг в Харкові», - зазначила Надія Старчевська, підкресливши, що в Харкові ця послуга вже надається.
 
За її словами, пропозиції, зібрані в регіонах, планують розглянути на засіданні профільного комітету Верховної Ради 5 грудня, щоб наступного року внести в законодавство необхідні зміни.
 
Зі свого боку головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Гайк Степанян зазначив, що сьогоднішній захід - це перша спроба на практиці реалізувати в роботі комітету формат «світового кафе», коли фахівці на місцях вносять свої пропозиції і зауваження до законодавства, підзаконних нормативних актів, щоб потім їх зібрати і підготувати певні зміни для внесення в законодавство.
 
«Можна побачити, що в цій сфері дуже багато зроблено, і Україна в сфері надання адміністративних послуг одна з кращих серед країн Східного партнерства, з якими, зокрема, ми також постійно в контакті, і вони проявляють інтерес до нашого досвіду. Харків виглядає дуже позитивно. Він знаходиться серед лідерів - міст, де центри надання адмінпослуг є зразковими. Це Вінниця, Київ, Харків, Івано-Франківськ, Луцьк, Львів та інші міста. Сформовано позитивний приклад, до якого всі інші ЦНАП у маленьких населених пунктах, в об'єднаних громадах поступово підтягуються», - зазначив Гайк Степанян.
 
Після закінчення форуму для гостей проведуть екскурсію до Регіонального центру послуг на пр. Тракторобудівників.