Новини

Завдяки електронним сервісам харків'яни заощадили 75 років життя
31 травня 2019, 16:15

 Міська влада Харкова прагне, щоб усі контакти громадян, бізнесу та громадськості з різними структурами переходили в електронний вигляд.

 Як повідомив сьогодні, 31 травня, на Міжнародному форумі «Харків: розвиток та інвестиції» директор Департаменту реєстрації Олег Дробот, протягом багатьох років Харків розвиває діджитал-інфраструктуру та електронні сервіси.

 
«Будуємо реєстри, працюємо з базами даних, актуалізуємо, стимулюємо економіку, щоб наш локальний бізнес застосовував в транзакціях діджитал-інструменти, щоб усі платежі переходили в онлайн», - повідомив Олег Дробот.
 
За його словами, для цього рівно рік тому, 1 червня, був запущений Портал електронних сервісів міста - єдина платформа для подання всіх локальних онлайн-сервісів. За цей час через ПЕС було проведено понад 500 тис. операцій, 70% з яких були виконані без участі самого заявника.
 
«Мова йде про обмін інформацією, отримання документів. У минулому людина повинна була ходити в один, інший орган, носити папірці і довідки. Сьогодні це роблять за допомогою діджитал-систем самі організації. За цей рік ми заощадили 75 років життя харків'ян, якщо порахувати, що людина витрачала, в середньому, дві години на те, щоб дістатися до офісу, отримати послугу і повернутися назад. З нашими цифровими даними працюють понад 1,5 тис. різних організацій, і це тільки початок», - зазначив директор департаменту.
 
За його словами, в Реєстрі територіальної громади (автоматизована база даних, яка призначена для збирання, зберігання і використання інформації про всіх осіб, зареєстрованих у Харкові) вже зареєстровано близько 1 млн 300 тис. жителів, що, за попередніми оцінками, становить 85-90% городян.
 
«Це дозволяє побудувати цифрове управління і обмінюватися даними між всіма структурами. На базі цього реєстру був сформований успіх Порталу електронних сервісів», - зазначив Олег Дробот.
 
Він також повідомив, що Харків першим в Україні підключився до державної програми міжвідомчого обміну даними, між усіма реєстрами, - «Trembita».
 
«Ми будуємо майбутнє, ми йдемо на кілька кроків вперед. Ми працюємо з обміну даними не тільки на локальному рівні, хочемо обмінюватися даними з державою. Інтеграція Харкова в цю платформу дозволяє ще більше оптимізувати надання сервісів для наших жителів. Харків впевнено рухається в сучасній епосі, готовий до трансформації і відкритий до масштабних інвестицій», - підкреслив Олег Дробот.
 
Нагадаємо, що сьогодні в місті проходить Міжнародний форум «Харків: розвиток та інвестиції». У ньому беруть участь 54 іноземних представництва, 20 міжнародних компаній і понад 70 представників місцевого бізнесу.