Новини

У місті відкрили меморіальну дошку засновнику пошукового руху на Харківщині
20 березня 2019, 17:47

 Меморіальну дошку одному із засновників пошукового руху в Харківській області В'ячеславу Супоніну відкрили сьогодні, 20 березня, у Харківській загальноосвітній школі №19.

 

 У заході взяли участь заступник голови Адміністрації Московського району Юлія Жаркова, директор спеціалізованого підприємства «Військові меморіали «Схід» Віктор Старченко, заступник директора регіонального інформаційного центру «Книга пам'яті» Євгенія Петренко, ветерани, рідні та близькі В'ячеслава Супоніна, школярі.

 
Як було зазначено, В'ячеслав Супонін присвятив своє життя пошуку та увічненню пам'яті воїнів, які загинули у роки Другої світової війни в Харківській області. В результаті пошукових операцій, проведених під його керівництвом, вдалося встановити та увічнити на плитах братських могил та сторінках обласної «Книги пам'яті» імена майже двох тисяч безвісти зниклих воїнів.
 
Довідка. В'ячеслав Супонін народився у січні 1941 року в Тюмені. У 1946 році разом із матір'ю переїхав до Харкова. Наприкінці 1970-х став одним із засновників пошукового руху на Харківщині. Свою пошукову діяльність почав із розшуку місця загибелі свого батька - Антона Супоніна. Участь у пошуках, зустрічі та листування з ветеранами допомогли йому з'ясувати долю батька. Після цього сорок років свого життя присвятив пошуку непохованих останків радянських воїнів. Помер 16 березня 2018 року.