Новини

У Харкові обговорили проблеми буллінгу серед дітей.
31 cічня 2019, 08:46

 Круглий стіл на тему «Стоп буллінг: батьки проти насильства» пройшов 30 січня у Харківській загальноосвітній школі №150.

 

 У заході взяли участь голова Міської батьківської ради Лариса Манерко, депутат Харківської міської ради Ольга Чичина, представники Департаменту освіти і Юридичного департаменту міськради, Головного територіального управління юстиції, психологи, викладачі та батьки учнів.

 
Як зазначила Лариса Манерко, мета круглого столу - привернути увагу батьків до питань протидії буллінгу і попередження насильства в сім'ї. «Буллінг - це цькування, агресивне переслідування однієї дитини іншою. Це явище з дуже довгою історією, але сьогодні його масштаби зростають і стають все більш помітними. Це не нова для України проблема, за одним цим словом стоять тисячі психологічних проблем у дітей і, відповідно, зламаних життів», - зазначила глава батьківської ради.
 
«В першу чергу, ми обговорюємо питання комфорту і безпеки наших дітей у школах, а також щастя дитини і її психологічне здоров'я. Саме на такій роботі робить сьогодні акцент міська влада, а для цього необхідні інструменти, які допоможуть виявляти прояви фізичного і психологічного насильства серед дітей. Але все ж ключова роль у вихованні дитини лежить на батьках, і школа - це той інструмент, який допоможе посилити і розвинути інститут сім'ї в цілому», - підкреслила Ольга Чичина.
 
Як зазначила представник Головного територіального управління юстиції в Харківській області Дар'я Трофименко, головна причина прояви агресії - бажання дитини бути почутою, оскільки часто батьки не вміють слухати своїх дітей.
 
«Одного разу не почувши свою дитину, ви втратите її довіру, і дитина навряд чи прийде до вас вдруге. Неважливо, що вони нам кажуть, давайте вчитися їх чути і любити їх більше, і тоді буллінгу стане менше. Адже неважливо, скільки дитині років - у неї вирує його життя з такими ж важливими проблемами, як у нас. І ще одне важливе завдання - навчити наших дітей бути толерантними до слабкостей і особливостей інших людей», - зазначила Дар'я Трофименко.
 
Вона навела статистику, надану Харківським інститутом безперервної освіти, згідно з якою цькування дітей однолітками - найактуальніша на сьогоднішній день проблема серед учнів. Так, за минулий навчальний рік з питань буллінгу до психологів звернулося 572 дитини, тоді як з питань дитячої злочинності - 224 дитини, з проблеми насильства в сім'ї - близько 300.
 
Учасники зустрічі обговорили питання безпеки в навчальних закладах у зв'язку з проблемою буллінгу. Представники Юридичного департаменту роз'яснили батькам вимоги чинного законодавства з метою протидії цій проблемі. Зокрема, за буллінг встановлена ​​адміністративна відповідальність у вигляді штрафу або виправних робіт.
 
На завершення круглого столу бажаючі могли отримати консультації у психологів з приводу того, як правильно формувати відносини в родині, як долати дитячу агресію тощо.
 
Зазначимо, захід пройшов в рамках проекту «Школа для батьків» - «Планета 7 Я».