Статті

 • НСЗУ підтримує інформаційну кампанію з вакцинації МОЗ України.
  НСЗУ підтримує інформаційну кампанію з вакцинації МОЗ України.
  16 серпня 2019, 11:24

   Національна служба здоров’я України долучилася до інформаційної кампанії МОЗ України. Відтепер гаряча лінія НСЗУ фіксуватиме скарги громадян, якщо вони стосуватимуться вакцинації, та повідомлятиме місцеві Департаменти охорони здоров’я і Міністерство охорони здоров’я України.

   
  Держава гарантує кожному пацієнту безкоштовну вакцинацію на первинній ланці медицини. Наразі в Україні наявні всі вакцини від 10 інфекційних хвороб за Календарем щеплень. Це вакцини від гепатиту В, туберкульозу, кору, епідпаротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції.
   
  В умовах низького рівня охоплення вакцинацією від дифтерії (69% серед дітей, дорослих ще менше) є високий ризик виникнення спалаху. Підвищення рівня охоплення вакцинації та створення колективного імунітету можуть врятувати мільйони життів.
   
  Саме тому дуже важливо, щоб кожен пацієнт мав можливість реалізувати своє право на безкоштовне щеплення. Лікар не може відмовити у вакцинації. Лікар не має права зробити щеплення лише за наявності серйозних медичних протипоказань.
  Далі
 • Після кору — дифтерія?
  Після кору — дифтерія?
  16 серпня 2019, 11:20

   Вкрай низький рівень охоплення щепленнями проти дифтерії в Україні є підґрунтям для поширення інфекції та виникнення спалаху. Наслідки можливого спалаху дифтерії можуть бути набагато серйознішими, ніж кору. За статистичними даними на тисячу інфікованих осіб від дифтерії помирають від 50 до 100.

   
  Під час останньої епідемії дифтерії в Україні (у період 1991-1998 років), основною причиною якої було низьке охоплення вакцинацією дітей та відсутність ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч осіб, з яких 696 померли.
   
  За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, на сьогодні мають вакцинацію проти дифтерії менше 70% дітей, рівень охоплення щепленнями дорослих – ще нижчий.
   
  Проте, треба зазначити, що у щеплених захворювання протікає значно легше, без ускладнень. Вакцинацію проти дифтерії проводять комбінованою вакциною, починаючи з двохмісячного віку, проте, імунітет не тривалий (не зберігається на все життя). Тому, так важливо обов’язково проводити ревакцинацію для підтримки достатнього імунного захисту.
  Далі
 • Необхідність вакцинації домашніх тварин від сказу.
  Необхідність вакцинації домашніх тварин від сказу.
  15 серпня 2019, 14:41

  Щоб випадково не заразитися сказом, жителів міста просять щорічно робити профілактичні щеплення домашнім тваринам.

  Найбільш схильні до захворювання кішки, в тому числі й домашні.

  Власники кішок чомусь вважають необов'язковим вакцинувати своїх тварин, але як раз вони найбільш уразливі в цьому плані. Як правило, ці тварини вільно гуляють, а джерелом їх зараження можуть стати кажани, які є стовідсотковими носіями вірусу сказу.

  Далі
 • Чи будуть дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків — роз’яснення від МОН і МОЗ.
  Чи будуть дітей без щеплень пускати до шкіл і садочків — роз’яснення від МОН і МОЗ.
  15 серпня 2019, 14:26

  Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України закликає батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення.  Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями. Про це йшлося під час пресконференції в.о міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та міністра освіти і науки Лілії Гриневич у приміщенні Будинку Уряду.

  Стаття 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

  Cаме ця норма закону покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

  Далі
назад
  Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних