Увага, ртуть!

12 вересня 2019, 16:56

Ртуть - рідкий метал сріблястого кольору. Використовується в побутових приладах (термометри, апарати вимірювання артеріального тиску, лампи денного освітлення та ін.), хімічній, фармацевтичній, золотодобувній промисловості.

Найбільшу небезпеку для людини становлять пари ртуті (вона може випаровуватись навіть при кімнатній температурі). Пари мають здатність накопичуватись у стінах і стелях будинків, можуть про¬никати в бетон на глибину до 1 см.

Ознаки отруєння виявляються лише через 8 годин. Ртуть уражає слизові оболонки шлунково-кишкового тракту, нирки, кров, центральну нервову систему. При невеликих дозах ознаки отруєння практично не виявляються.

При сильному отруєнні виникає токсичний шок, болі в животі, металевий присмак у роті, блювання з кров'ю та гостра ниркова недостатність, підвищена збудженість, порушення зору ("двоїння" предметів), втрачається орієнтація, інколи виникає тремтіння кінцівок.

При   розливі   ртуті   потрібно   зібрати   її   механічним способом (використання побутового пиловсмоктувача неприпустиме) в скляну банку і залити водою. Місце розливу накрити папером. Негайно зателефонувати "101". 

При попаданні ртуті в шлунок необхідно негайно промити його розчином 20-30 грамів активованого вугілля на склянку  води.

Пам'ятайте, що при попаданні навіть невеликої кількості ртуті чи її сполук в організм людини необхідно негайно звернутись за кваліфікованою медичною допомогою.

 

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД  Харківської області

Notice: Undefined property: RemoteAuth::$_PortalUrl in /home/www/www1562/1562.kharkov.ua/application/models/RemoteAuth.php on line 40