Новини

Єдиний кабінет жителя та «розумні» зупинки - у Харкові будують Smart City
6 червня 2019, 16:47

 Стратегію побудови «розумного» міста планують написати в Харкові і реалізувати низку інноваційних проектів.

 Як повідомив сьогодні, 6 червня, на експо-форумі smart-трансформацій «Make IT SMART» директор Департаменту реєстрації Олег Дробот, в Харкові працює Портал електронних сервісів і планується відкрити Єдиний кабінет жителя.

 
«У Єдиному кабінеті жителя будь-хто з харків'ян знайде місто в смартфоні - контакти, послуги, довідкову інформацію, платежі, показання лічильників. Будь-який документ виходить за хвилини, а не за години очікування. Сьогодні це - не майбутнє, а сьогодення, над яким ми активно працюємо», - повідомив Олег Дробот.
 
Він зазначив, що в місті реалізують унікальний проект зі створення Ситуаційного центру, думають над тим, як впровадити технології штучного інтелекту, електронне управління, зробити так, щоб пристрої стали повсякденними помічниками в прийнятті управлінських рішень і усі сервіси перевести в електронний вид.
 
«Великі міжнародні компанії проявляють інтерес, локальні IT-компанії стали повноцінними партнерами міста. Харків дивиться у майбутнє, стає «розумним» містом, і це велика відповідальність для міської влади. Хочемо показати харків'янам, що таке smart, відкрити для них філософію цього напрямку і зробити так, щоб кожен житель впустив у свій дім сучасні технології», - зазначив Олег Дробот.
 
Керівник КУ «Офіс реформ Харкова» Михайло Лазарєв повідомив, що зараз в місті розробляється проєкт «Зупинка» для онлайн-відстеження руху громадського транспорту. «У місті 1,5 тис. зупинок, і можна буде не витрачати бюджетні кошти на встановлення інформаційних табло. За допомогою GPS-трекерів, які встановлені на усьому громадському транспорті, харків'яни зможуть побачити, де в дану хвилину знаходиться громадський транспорт і через скільки прибуде на зупинку», - розповів Михайло Лазарєв.
 
Також він повідомив, що з компанією «Vodafone» розробляється пілотний проект «Розумні парковки». Відеокамери ідентифікуватимуть номерний знак автомобіля, і можна буде відстежувати, заплатили за паркування чи ні.
 
Керівник «Офісу реформ» зазначив, для того щоб зібрати всі ці ініціативи, в місті розроблять Стратегію розвитку Харкова як Smart City. До роботи зможуть приєднатися всі бажаючі.
 
«Сьогодні на форумі ми ставимо питання: що таке «розумне» місто і чи готові харків'яни брати участь в його побудові? Ми запросимо всіх харків'ян приєднатися до написання стратегії. Це може йти тільки від жителів, виходячи з їхнього запиту. Протягом року будемо формувати пропозиції: яким має бути місто майбутнього, ідеальний Харків 2020-2030», - повідомив Михайло Лазарєв.
 
Нагадаємо, що сьогодні у Харкові проходить експо-форум smart-трансформацій «Make IT SMART». У ньому беруть участь експерти з України, Австрії, Великої Британії та Китаю. Зокрема - генеральний директор «Vodafone Ukraine» Ольга Устинова та генеральний директор «Huawei Ukraine» Ма Ці. 
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.
назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних