Новини

У Харкові знизилася захворюваність на кишкові інфекції
22 травня 2019, 17:13

 Рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції в Харкові з початку року знизився на 32%.

 Про це сьогодні, 22 травня, на засіданні Міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій повідомив завідувач Харківською міською філією Харківського обласного лабораторного центру Володимир Чегодайкін.

 
За його словами, за минулий рік рівень захворюваності кишковими інфекціями в місті знизився в порівнянні з 2017 роком на 20%. Найчастіше на них хворіють діти до 4 років.
 
«За 2019 рік за сумою захворювань на гострі кишкові інфекції у нас відбулося зниження на 32%. Випадків отруєння грибами і захворювання на ботулізм за чотири місяці в місті зафіксовано не було. Це говорить про те, що профілактична робота проводиться на належному рівні», - зазначив Володимир Чегодайкін.
 
У свою чергу директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат повідомив, що в лікувальних установах міста працюють 25 кабінетів інфекційних захворювань. Також у медустановах проводяться профілактичні заходи щодо попередження поширення кишкових інфекцій. На ці цілі в 2019 році передбачено понад 9 млн грн.
 
«Ми багато років проводимо активну профілактичну роботу і в рамках нашої комплексної програми виділяємо кошти на централізовану закупівлю дезінфекційних засобів для лікувальних установ. Завдяки цьому з 2006 року у місті не було спалахів внутрішньолікарняних інфекцій», - підкреслив директор департаменту.
 
Також у ході засідання перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов констатував, що жодного випадку отруєння дітей в навчальних закладах міста за минулий рік і початок цього року зафіксовано не було.
 
«Місто приділяє величезну увагу оновленню матеріально-технічної бази не тільки в дитячих садках і школах, а й у лікувальних установах. Крім того, ми дуже суворо стежимо за якістю харчування, яке надається в установах освіти, тому за минулий рік ми не допустили жодного випадку кишкових отруєнь. Я сподіваюся, що таку ж динаміку ми будемо показувати і наступного року», - зазначив Ігор Терехов.
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.
назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних