Новини

У Харкові відкрили меморіальну дошку Любові Малій
6 березня 2019, 16:40

 Меморіальна дошка Почесному громадянину міста Харкова, Герою України, видатному вченому, лікарю Любові Малій була відкрита сьогодні, 6 березня, на фасаді будинку, де вона жила, по Пушкінському в'їзду, 5.

 

 У заході взяли участь заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, почесні громадяни міста Харкова, автор меморіальної дошки - харківський скульптор Катіб Мамедов, медики, харків'яни.

 
«Я багато років знала Любов Трохимівну і працювала поруч із нею, - зазначила Світлана Горбунова-Рубан. - Вона проявляла неймовірно гуманне ставлення до пацієнтів, які чекали допомоги. Вона була великим лікарем, вченим і приголомшливим учителем. Вчила не тільки професії, а й тому, як потрібно правильно працювати, ставитися до людей, формувати робочі стосунки всередині колективу. І ми справді були єдиною родиною. Свого часу вона створила диспансер, який потім став центром, а тепер - Національний інститут терапії. Це їй пам'ятник за життя, і чим більше проходить часу, тим вищою стає ціна всього того, що зробила Любов Трохимівна».
 
Директор Національного інституту терапії імені Л. Т. Малої НАМН України Галина Фадєєнко підкреслила, що Любов Малу пам'ятають і люблять за все те, чого вона досягла як педагог, клініцист, вчений, громадський діяч.
 
«Дійсно, вінцем своєї діяльності вона вважала організацію інституту, який потім очолювала понад 20 років і в якому зараз працює третє покоління її учнів. А цей будинок - не просто будівля, де вона жила, а то місце, куди ми приходили і самі, і на запрошення, щоб обговорити і робочі питання, і власні проблеми. Вона вчила нас ставити амбітні цілі, долати, здавалося б, нездоланні перешкоди і ставити високі планки не тільки перед оточуючими, а й, перш за все, перед собою», - зазначила Галина Фадєєнко.
 
За її словами, в квітні, до 100-річчя від дня народження вченого та лікаря, на території інституту буде відкрите погруддя Любові Малої.
 
Довідка. Любов Трохимівна Мала народилася 13 січня 1919 року в селі Копані Оріхівського району Запорізької області в родині селянина. У 1938 році після закінчення 1-го Харківського медичного інституту працювала лікарем сільської дільничної лікарні. У роки Другої світової війни перебувала в лавах Радянської Армії на різних медичних посадах.
 
З 1946 року працювала в Харківському медичному інституті. З 1986 року - директор новоствореного Харківського науково-дослідного інституту терапії Міністерства охорони здоров'я Української РСР (нині - Інститут терапії АМН України).
 
Автор понад 700 наукових робіт, в тому числі 32 монографій, 26 авторських винаходів і 21 патенту.
 
Американський біографічний інститут у 1996 році удостоїв її звання «Людина року», а Міжнародний біографічний центр (Кембридж, Англія) вніс до видання «2000 видатних вчених XX століття» (1998).
 
Померла 14 квітня 2003 року, похована в Харкові на кладовищі №2.
 
В рамках декомунізації в листопаді 2015 року проспект Постишева в місті Харкові був перейменований на проспект Любові Малої.
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.
назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних