Новини

У Харкові стартував «Kharkiv Fashion 2019»
22 березня 2019, 08:51

 Фінал Всеукраїнського конкурсу «Start Fashion» проходив 21 березня в рамках проекту «Kharkiv Fashion 2019», на Арт-заводі «Механіка». ⠀

 

 У фіналі конкурсу взяли участь 35 молодих дизайнерів з усієї України, в тому числі учасник з Копенгагена (Данія). Всього ж, за словами організаторів, на проект було подано 133 заявки з 18 регіонів України.

 
Як повідомила начальник Управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради Вікторія Грецька-Миргородська, в цьому році конкурс проводиться вже втретє, і з кожним роком його масштаби зростають, як і кількість учасників.
 
«Основне завдання цього конкурсу - дати молодим дизайнерам можливість безкоштовно реалізувати свій потенціал і творчі ідеї. При цьому важливо не просто відпустити молодого дизайнера у вільне плавання, а зробити так, щоб він і далі продовжував розвиватися і став справжнім дизайнером, відомим в Україні та Європі. Також хочеться, щоб в подальшому його роботи, які він презентує в інших країнах, прославили наш Харків», - зазначила Вікторія Грецька-Миргородська.
 
Модельєр Костянтин Пономарьов, який входив до складу журі відбіркового туру конкурсу, а також оцінює учасників сьогодні, зазначив, що вибрати фіналістів було складно. Більшість представлених ескізних варіантів викликали у журі великий інтерес. «Іноді ми йшли на авантюру, і нам було цікаво побачити деякі роботи наживо, оскільки ескізи викликали деякі питання. Тому ми дали можливість людям показатися по максимуму. І, як художник, сьогодні я чекаю від молодих дизайнерів вибуху емоцій», - сказав модельєр.
 
У числі учасників конкурсу - новачок в світі моди Анастасія Снадна. 11 років дівчина займалася музикою і всього півроку тому стала освоювати професію дизайнера. Сьогодні у Анастасії - перший показ. Вона презентує колекцію «Забіяки».
 
«Своєю колекцією я намагаюся пропагувати у молодих людей ідею бути самим собою. Якщо у тебе є бажання щось зробити - роби це, міняй світ на краще. Не бійся експериментувати, бути смішним і нетривіальним. Я хотіла це підкреслити за допомогою історичних персонажів: Коко Шанель, Черчілль, Далі. Це ті люди, які не боялися нічого і поміняли хід історії», - зазначила Анастасія Снадна.
 
Зазначимо, конкурс молодих дизайнерів проходить в шести номінаціях: «Street Fashion» (колекції одягу prêt-a-porte, розроблені для повсякденного використання), «National Style» (колекції за народними мотивами будь-якої країни світу), «De Luxe» (одяг для урочистих подій, вечірні сукні), «Eco Style» (колекції одягу з вторинних матеріалів), «Semicouture» (конкурс одного костюма, цілісного художнього образу) і «Free Style» (колекція одягу у вільному стилі).
 
Нагадаємо, також в рамках проекту «Kharkiv Fashion 2019» 22 і 23 березня пройдуть покази, де свої колекції представлять не лише відомі харківські модельєри, а й дизайнери зі всієї України, серед яких - учасники «Ukrainian Fashion Week», а також гості з інших країн. Крім професійних моделей, в модних показах візьмуть участь моделі «plus size», дівчата на інвалідних візках, слабочуючі діти, також на подіум вийдуть футболісти.
 
Крім традиційних показів, в ці дні гостей чекає бізнес-форум «Kharkiv Fashion Business Forum-2019», який буде включати в себе лекції провідних експертів модної індустрії України, майстер-класи та інше. Протягом усього «Kharkiv Fashion» буде працювати дизайн-маркет (торгово-виставкові зони вітчизняних і зарубіжних модельєрів і виробників одягу), а також творча зона для дітей.
 
Зазначимо, проект «Kharkiv Fashion» організований Управлінням інноваційного розвитку та іміджевих проектів за ініціативою громадської організації «Харківський кластер легкої промисловості та дизайну» під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.
 
У 2018 році в конкурсі «Start Fashion» взяли участь близько 100 молодих дизайнерів з 14 регіонів України.
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.

Последние новости

назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних