Новини

У Харкові презентували роботу Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи
6 грудня 2018, 08:50

 Презентація роботи Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні відбулася 5 грудня у Харківській міській раді.

 

 Захід пройшов у рамках Міжнародної конференції «Особливості взаємодії іноземних і дипломатичних представництв з органами місцевого самоврядування: місцевий аспект». В ньому взяли участь заступники міського голови, директори департаментів міськради, почесні консули іноземних держав у Харкові.

 
Як зазначив заступник міського голови - директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв, участь у роботі Асоціації дає Харкову можливість встановлення двосторонніх взаємовигідних зв'язків з містами-учасниками, об'єднаними спільними інтересами. Прикладом тому є підписання у 2016 році Меморандуму про співпрацю між містами Харковом і Ченстоховою (Польща) у сфері туризму, в 2017 році - Протоколу про наміри між містами Харковом і Любліном (Польща). Також намітилися двосторонні контакти на міжмуніципальному рівні з містом Авіньйон (Франція).
 
«Зовсім нещодавно були завершені всі необхідні процедури щодо належної державної реєстрації Постійного представництва, і тепер на нього очікує велика і серйозна робота. Перед ним стоять складні і відповідальні завдання. Упевнений, що воно з ними впорається гідно. Зі свого боку керівництво Харківської міської ради буде всіляко сприяти діяльності представництва в рамках роботи з розвитку міжнародних зв'язків, вдосконалення форм і способів міжнародного співробітництва міста Харкова», - повідомив Михайло Фатєєв.
 
Директор Департаменту державного протоколу МЗС України Ольга Чубрикова також зазначила, що Харків гідно представляє Україну на міжнародній арені.
 
«Це і робота міськради з іноземним дипломатичним корпусом, і широке представництво почесних консульських установ у місті, і організація програм офіційних візитів високих посадових осіб іноземних держав. Логічно, що така активна діяльність не залишилася непоміченою», - підкреслила представник МЗС.
 
Почесний консул Грузії в Харкові, голова Постійного представництва Асоціації міст-володарів Призу Європи в Україні Олександра Чихладзе розповіла про те, чим займатииеться представництво.
 
«Ми маємо намір активізувати роботу з іншими українськими містами в обміні досвідом, наданні консультацій, у професійних обмінах. Будемо займатися просуванням європейських цінностей і поширенням ідей європейської єдності», - повідомила Олександра Чихладзе.
 
Також у рамках заходу відбулася презентація календаря із зображенням будівель і приміщень у Харкові, де наприкінці XIX - початку ХХ століть знаходилися представництва іноземних держав.
 
Довідка. У 2010 році Харкову була присуджена вища нагорода Ради Європи - Приз Європи. У 2015 році рішенням Генеральної асамблеї Асоціації місто Харків очолило її роботу, а в 2017 році було переобране на цю посаду. На сьогоднішній день Асоціація міст-володарів Призу Європи об'єднує 78 європейських міст.
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.
назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних