Новини

У Харкові підготували звернення до уряду для підтримки сімей
26 листопада 2018, 15:57

 Звернення до центральних органів влади з пропозицією внести низку змін у законодавство України для розвитку інституту сім'ї підготували в Харкові.

 

 Документ буде направлено Президенту України, Голові Верховної Ради, Прем'єр-міністру України, керівникам парламентських фракцій і комітетів. Пропозиції були підготовлені за підсумками I-го Міжнародного СоціоФоруму «Тенденції розвитку сім'ї в умовах сучасного суспільства».

 
Сьогодні, 26 листопада, в прес-центрі Харківської міської ради звернення представили заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, голова правління громадської організації «Ми небайдужі», співорганізатор форуму В'ячеслав Федорков та заступник начальника відділу Управління інноваційного розвитку і іміджевих проектів міської ради Олена Старченко.
 
Як повідомив В'ячеслав Федорков, підсумкове звернення до уряду відображає проблеми сім'ї, питання її безпеки, а також відповідального батьківства.
 
Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що інститут сім'ї ослаблений через багато факторів. Зокрема, в суспільстві стає нормою цивільний шлюб, через бажання отримувати допомогу на дітей батьки не реєструють свої стосунки, зростає кількість випадків порушення прав дітей в таких сім'ях.
 
«Кожен день мені на стіл лягають два-три повідомлення про те, що з дитиною жорстоко поводяться - то маленьку дитину знайшли на вулиці одну, без нагляду, то до лікувального закладу надійла побита дитина. Є проблеми, пов'язані з внутріродинним, гендерним насильством», - зазначила Світлана Горбунова-Рубан.
 
Щоб вирішити низку цих та інших проблем в житті сімей, учасники форуму прийняли звернення, яке найближчим часом направлять центральним органам влади. У документі, зокрема, пропонується: ввести інститут Уповноваженого Президента України з питань сім'ї; переглянути статус одиноких матерів і батьків; ввести в школах і вишах освітні програми з підготовки до життя в шлюбі; ввести обов'язкову експертизу освітнього конвенту з метою недопущення прикладів домашнього насильства, насильства і/або дискримінації за ознаками статі, сімейного стану; посилити інформаційно-просвітницьку роботу, щоб навчити дітей самостійно налагоджувати відносини з друзями, з розумінням і повагою ставитися до себе і оточуючих; ввести відзнаки і заохочення за відповідальне батьківство; надавати громадським організаціям державне фінансування для реалізації програм з формування у молоді розуміння відповідального батьківства та програм для кривдників, які вчинили домашнє насильство. Також предалагется щорічно проводити парламентські слухання і відкриті засідання Кабінету Міністрів України з обговорення питань розвитку та зміцнення інституту сім'ї; рекомендувати Верховній Раді України ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству над жінками та домашнього насильства і боротьбу з цими явищами.
 
З повним текстом документа можна ознайомитися тут.
 
Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що зі свого боку міська влада проводить велику соціальну роботу - в районах створені групи, які оперативно реагують на повідомлення про порушення прав дітей і виїжджають на місце події, працюють Центр допомоги жінкам, постраждалим від насильства в сім'ї, територіальні центри надання соціальних послуг, проводяться заходи і акції, які популяризують сімейні цінності.
 
Нагадаємо, що Міжнародний СоціоФорум «Тенденції розвитку сім'ї в умовах сучасного суспільства» проходив у Харкові на початку листопада. У ньому взяли участь представники Фонду ООН в області народонаселення в Україні (UNFPA), Дитячого фонду ООН (UNICEF), Німецької федеральної компанії міжнародного співробітництва (GIZ), Канадської поліцейської місії в Україні, Національної академії наук України, почесні консульства іноземних держав, представники виконавчих органів та депутатського корпусу місцевого самоврядування, Національної поліції України, недержавних громадських об'єднань, наукового та викладацького співтовариства.
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.

Последние новости

назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних