Новини

У Харківській філармонії пройде концерт грецької музики
15 квітня 2019, 11:21

 Концерт «Симфонічна музика родом з Греції» пройде 20 квітня у Харківській обласній філармонії (вул. Римарська, 21).

 

 Академічний симфонічний оркестр філармонії, Академічний камерний хор імені В.С. Палкіна, Іріні Ціракіду (меццо-сопрано) та диригент Андреас Целікас (Афіни, Греція) виконають твори грецького композитора Маноліса Каломіріса - сюітний цикл для голосу з оркестром «Магічні трави» на вірші грецького поета Костіса Паламаса та Симфонію мужності «Levendia».

 
Початок - о 18:30.
 
Концерт пройде у рамках Фестивалю грецької культури під патронатом та фінансової підтримки Посольства Греції в Україні.
 
Довідка. Маноліс Каломіріс (14 грудня 1883 - 3 квітня 1962, Афіни) - грецький композитор і музичний педагог, дійсний член Афінської академії наук, засновник новогрецької музичної школи. Народився у місті Смірна. Дитячі роки пройшли в Афінах і Константинополі. У 1901-1906 роках навчався у Віденській консерваторії по класу фортепіано і композиції. З юнацьких років мріяв створити на батьківщині самобутню професійну композиторську школу європейського рівня. У 1906 року приїхав до Харкова працювати викладачем фортепіано у музичній школі Д.Д. Оболенської і жив тут до 1910 року. Перший значний твір - Грецьку сюїту для оркестру - написав саме у Харкові. Брав участь у музичному житті міста, давав концерти.
 
У 1919 році створив Еллінську консерваторію, а потім заснував Національну консерваторію в Афінах. Був директором Національного оперного театру і майже 20 років очолював Союз грецьких композиторів.
 
Версия для печати

Последние новости

назад