Новини

Рубрика «Особистості»
29 травня 2019, 13:53

 Гість рубрики «Особистості» - директор дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Факел» КП «Харківводоканал» Євгенія Бруснікіна.

 Близько 20 років працює Євгенія Бруснікіна керівником дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Факел». Під її керівництвом ДЗОВ «Факел» став одним з кращих дитячих оздоровчих закладів Харківщини, і впевнено продовжує утримувати лідерські позиції. Але щоб цього досягти, довелося докласти багато зусиль і старань.

 
За словами Євгенії Бруснікіної, за ці роки зроблено багато в плані кардинального поліпшення побутових умов проживання дітей. Завдяки творчому підходу до улюбленої справи у «Факелі» практикуються різноманітні форми виховання дітей. Головне завдання - допомогти знайти і розвинути талант в кожній дитині.
 
Важливо і те, що в ДЗОВ «Факел» постійно експериментують і впроваджують різні нововведення. Наприклад, під час відпочинку діти більше не користуються мобільними телефонами, і ця ініціатива повністю себе виправдала.
 
Також Євгенія Бруснікіна пишається тим, що чимало вихованців «Факела» з часом повертаються в якості вихователів. Тому тут з упевненістю дивляться в майбутнє і намічають перспективні плани подальшого розвитку.
 
З особливим натхненням директор дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Факел» КП «Харківводоканал» Євгенія Бруснікіна згадує свої дитячі роки, коли вона щоліта, всі зміни, проводила в дитячому таборі релейного заводу - «Сонячна галявина». Справа в тому, що тут працював її батько Юрій Львович. Ось він і брав свою доньку, де вона разом з подругами і друзями цікаво і захоплююче проводила час. А ще Євгенія була активним учасником різних заходів - творчих гуртків, концертів, спортивних ігор і дискотек. Все це їй дуже подобалося, і вона щороку з нетерпінням очікувала канікули. Про те, що колись і сама буде причетна до організації відпочинку та оздоровлення дітей, в ті роки якось і не думала. Але сталося те, що й мало статися.
 
У 90-х роках минулого століття Євгенія Бруснікіна працювала вже тривалий час вихователем у дитячому саду. І ось одного разу батько розповів їй про цікаву пропозицію. В тоді ще дитячому таборі «Факел» ТПО «Харківкомунпромвод» з'явилася вакансія керівника. Чому б їй, маючи солідний досвід роботи з дітьми, не спробувати себе в новому амплуа? Потім була зустріч з керівництвом підприємства і профспілки, де і обговорили всі нагальні питання, пов'язані з її роботою на новому місці. Ось так в 2001 році Євгенія Юріївна почала працювати в «Факелі».
 
«Вже близько 20 років я очолюю заклад оздоровлення та відпочинку«Факел». Якщо можна так сказати, знайшла своє покликання, робота приносить справжнє задоволення і радість. Постійно вдосконалюємо підходи до виховання дітей, використовуємо кращий досвід в цьому напрямку. Але це не прийшло само собою, до цієї мети довелося йти довгі роки. Після закінчення середньої школи я вступила до Харківського технікуму залізничного транспорту на спеціальність «Автоматика і телемеханіка на залізничному транспорті». На той час це була цікава і престижна професія і закінчила технікум з червоним дипломом. Згодом я ще вчилася на заочному відділенні в Харківському інституті інженерів залізничного транспорту, але так склалися життєві обставини, що врешті-решт отримала диплом спеціаліста молодших класів Харківської гуманітарно-педагогічної академії», - розповідає Євгенія Бруснікіна.
 
- Євгеніє Юріївно, а з чим пов'язана зміна навчальних пріоритетів?
 
- Справа в тому, що прийшов час, коли доньку Олю треба було влаштовувати в дитячий сад. Але вільних місць не виявилося, і мені для того, щоб вирішити це питання, запропонували попрацювати вихователем. Я погодилася, мені подобалося виховувати малюків і готувати їх до занять в школі. А потім, як я вже розповідала, мені надійшла пропозиція очолити «Факел».
 
- Скажіть, а які були Ваші перші кроки в новій іпостасі?
 
- Спочатку я розповім про нашу установу оздоровлення та відпочинку «Факел». Розташований він у мальовничій лісопарковій зоні. Тут прекрасна природа, лікувальне лісове повітря, вранці співають птахи. У дітей прекрасні можливості для відпочинку, оздоровлення та занять спортом. Звичайно ж, в першу чергу довелося зайнятися поліпшенням побутових умов проживання дітей, в тому числі і ремонтом приміщень. Велику допомогу в цьому нам надають керівництво підприємства та профспілкової організації. Не дивно, що «Факел» протягом багатьох років по праву є однією з кращих дитячих оздоровниць Слобожанщини. До речі, наш заклад працює у чотири зміни, в кожній з яких відпочиває 131 дитина і у нас не буває вільних місць. Діти працівників підприємства користуються пільгами, і їхні батьки оплачують лише 30% від вартості путівки. Але тут відпочивають не тільки вони, а й хлопчики й дівчатка, батьки яких не працюють на КП «Харківводоканал». Варто відзначити, що в Харківській області функціонує понад 35 дитячих таборів, між ними існує своєрідна конкуренція, але ми впевнено з нею справляємося.
 
- Євгеніє Юріївно, а які нові форми виховання дітей практикуються в «Факелі»?
 
- Насправді їх багато, вони різноманітні, а в першу чергу зазначила б величезне бажання вихователів пробудити в кожній дитині і допомогти розкрити свій певний індивідуальний талант. І це у нас, безумовно, виходить. Також велику увагу приділяємо, як то кажуть, музичному напрямку. Зокрема, підйом, і відбій дітей у нас проходить під авторські пісні. Існує і гімн «Факела», який виконується в урочистих випадках. І, звичайно ж, у нас постійно поповнюється пісенний репертуар і вже є цілий збірник. Пісні написані вихователями, дітьми і моїм батьком.
 
Ще одне цікаве нововведення - у нас під час відпочинку діти не користуються мобільними телефонами. Замість цього вони більше спілкуються один з одним, беруть участь в роботі різноманітних гуртків, займаються спортом, творчо відпочивають, словом, діти повністю зайняті корисними справами. Важливо і те, що програми змін завжди відрізняються одна від одної. Ось і в цьому році розробили насичені і яскраві програми для кожної зміни. В цьому році вони пройдуть під гаслами: «Знайди свій улюблений колір літа», «Свято кожен день», «Створи і блисни в своєму шоу!» та «Подорожуй, відкривай, пізнавай».
 
- Напевно, для того, щоб всього цього досягти, важливо мати команду однодумців?
 
- Я теж так вважаю. Тому для роботи в команді підбираю досвідчених, закоханих в свою роботу професіоналів. Перевагу віддаю тим, хто раніше відпочивав у таборі або працював з дітьми під час практики. Адже колись і я, навчаючись в технікумі, пройшла подібну школу. А головне - підібрати людей творчих, неординарно мислячих, і по-справжньому люблячих дітей. Тут би я відзначила Наталію Свиридову, Світлану Головню, Тетяну Мелкунян та Інесу Шифрін. Знаковим для табору є і те, що в «Факелі» чимало вихователів, які раніше були нашими вихованцями. Це, зокрема, Олександра Діхтяренко і Владислав Григоренко. Маючи такі надійні і професійні кадри, ми з упевненістю дивимося в майбутнє.
 
- Євгеніє Юріївно, а як батьки тих дітей, які відпочивають у «Факелі», відгукуються про нього?
 
- Відгуки тільки позитивні, багато батьків вважають, що це табір справжнього сімейного типу. Адже тут до хлопчиків і дівчаток ставляться як до рідних дітей. І це для нас найкраща похвала.
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.
назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних