Новини

Міськрада просить парламент дати можливість переселенцям голосувати на місцевих виборах
28 листопада 2018, 12:04

 Харківська міська рада виступила за надання права вимушеним переселенцям голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання.

 

 Відповідне звернення до голови Верховної Ради України Андрія Парубія було прийняте сьогодні, 28 листопада, на сесії міськради.

 
«Близько 4% українських виборців, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи, четвертий рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина через неврегульованість національного законодавства. Внутрішньо переміщені особи, які є новими членами наших територіальних громад, не можуть голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання», - говориться у зверненні.
 
У документі наголошується, для вирішення цієї проблеми 27 березня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований проект Закону №6240 «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян). У зв'язку з цим Харківська міськрада закликала парламент невідкладно розглянути цей законопроект.
 
У зверненні наголошується, що в місті Харкові, станом на 15 листопада, на обліку в районних управліннях праці та соціального захисту населення перебувають 87,2 тис. переселенців, в тому числі 13,4 тис. дітей.
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.
назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних