Новини

Харківські школярі відвідають університети Словаччини
10 червня 2019, 08:45

 Учні харківських шкіл в рамках Міжнародного проекту «Побратимське колесо - 2019» з 9 по 16 червня відвідають вищі навчальні заклади міст Словацької Республіки.

 

 Директор Департаменту освіти Ольга Деменко 7 червня зустрілася з учасниками проекту в Харківській гімназії №23. Серед них - стипендіати Президента України та Харківської міської ради «Кращий учень закладу освіти», переможці всеукраїнських олімпіад, турнірів, конкурсу-захисту Малої академії наук України, лауреати міжнародних мистецьких фестивалів і конкурсів.

 
«Ми пишаємося нашими дітьми, тому що не перший рік вони стають кращими за всіма показниками в країні. Ми впевнені, що під час поїздки школярі не тільки добре відпочинуть і весело проведуть час, а й познайомляться з вищими навчальними закладами, пам'ятками архітектури та історії, розкажуть, наскільки у нас чудовий Харків. Такі проекти дуже цінні, і не дарма його ініціатором був Харківський міський голова Геннадій Кернес», - підкреслила Ольга Деменко.
 
До складу делегації увійшов 21 учень 10-х класів з 15 шкіл районів Харкова (спеціалізовані школи №17, 162, 119, ліцеї №89, 107, 161 «Імпульс», технічний ліцей №173, Харківський університетський ліцей, гімназії №12, 14 , 23, 39, 116, 152, школа №143).
 
До програми перебування школярів входить ознайомлення з системою вищої освіти Словаччини, відвідування провідних університетів у містах Кошице, Жиліна, Прешов, Нітра і Братислава. Посольство Словацької Республіки в Україні забезпечує безкоштовне проживання, харчування та екскурсії для харківських школярів. У свою чергу місто покриває витрати на переїзд учасників проекту.
 
Підтримати дітей сьогодні прийшли батьки і директори шкіл.
 
«Проект дійсно унікальний, бо він дає можливість нашим школярам абсолютно безкоштовно познайомитися з системою освіти інших країн і розставити правильно пріоритети, зокрема, щоб залишитися вчитися в Україні і далі продовжувати тут працювати», - повідомила директор ліцею №89 Світлана Кириченко.
 
Довідка. «Побратимське колесо - 2019» - спільний проект Департаменту міжнародного співробітництва та Департаменту освіти Харківської міської ради, який реалізується за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні та під патронатом Харківського міського голови Геннадія Кернеса.
 
Першим етапом реалізації міжнародного освітнього проекту «Побратимське колесо» була поїздка харківських школярів по європейським містам-побратимам Харкова восени 2010 року. Учасники міжнародного пізнавального проекту відвідали 9 міст Європи. Другий етап - поїздка харківських школярів у місто-побратим Брно (Чехія). 30 учнів 10-11-х класів з 24-х шкіл Харкова навесні 2017 року ознайомилися з системою вищої освіти Чеської Республіки, відвідали визначні пам'ятки Брно, Південно-Моравського регіону і Праги.
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.

Последние новости

назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних