Новини

Харків'янам надали понал 1,5 мільйона соціальних послуг
20 грудня 2018, 17:40

 Конференція «Про досягнення, результати і напрямки роботи міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа» пройшла сьогодні, 20 грудня, у Харківській міській раді.

 

 У ній взяли участь представники громадських організацій - партнери «Єдиної соціальної мережі», департаментів міської ради, районних адміністрацій, територіальних центрів надання соціальних послуг.

 
Як повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, у 2018 році в місті було надано понад 1,5 млн різних соціальних послуг, які отримали понад 500 тис. жителів. Зокрема, працює транспортна соціальна послуга «Інватаксі», якою користується близько 100 клієнтів (щомісяця диспетчерська служба приймає і виконує до 450 заявок). Також функціонує служба супроводу людей з проблемами зору і слуху; працює Благодійний фонд «Інститут раннього втручання»; Центр для жінок, які постраждали від насильства; електронні інформаційні офіси; клуби активного довголіття; координаційні ради з надання паліативної допомоги, питань сім'ї та гендерної рівності; комітет доступності і низка спеціалізованих комісій з соціальних питань.
 
Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що, якщо проаналізувати соціальну роботу, виконану з різних напрямків у 2018 році, - видно, що частіше за інші надавалася послуга з надання психологічної допомоги та підтримки різних груп населення.
 
«Так чи інакше, послуга з психологічної допомоги супроводжує більшість соцпослуг, які ми надаємо жителям територіальної громади. Але є організації, які надають саме психологічну допомогу. Це потреба часу - наші переселенці, хлопці із зони АТО, діти, які потрапили у складну життєву ситуацію, жінки, що постраждали від насильства, наші соціальні працівники, які цю допомогу надають. Фактор психологічного та емоційного вигоряння сьогодні проявляється яскравіше і швидше, ніж це було колись», - сказала віце-мер.
 
Також вона зазначила, що учасники «Єдиної соціальної мережі» велику увагу приділяють роботі з поширення соціальної інформації та супроводу людей з особливими потребами.
 
«Ми застосовуємо інноваційні технології, у нас розвивається інклюзія, активно працює волонтерський рух», - сказала Світлана Горбунова-Рубан і звернулася до присутніх із проханням посприяти пошуку нового приміщення для харківського Центру волонтерів, який потребує розширення. 
 
Зазначимо, що міський соціальний проект «Єдина соціальна мережа» працює у Харкові 19 років. Цього року в конкурсі міського соціального проекту перемогли 60 соціальних проектів (46 громадських організацій), які отримали з міського бюджету фінансову підтримку в розмірі від 10 до 90 тис. грн на реалізацію своїх ініціатив.
 
Версія для друку
  • Теґи:
  • теґів немає.
назад
    Номер для дозвону в службу: 1562 - зі стаціонарних та мобільних